Úvodem
Novinky
Naše fenky kokršpanělů
Štěňata kokršpanělů
Naše odchovy kokrů
Psí aktivity
Kokršpaněl - foto
Život s kokrem
In memoriam
Kokr a zdraví
Kontakt
Odkazy

Tak jako většina panelákových dětí, i já jsem, co si pamatuji, toužila po pejskovi. Názor mých rodičů byl ale takový, že pes v paneláku je „chudák“. Když jsem si v roce 1999 i přes jejich zákaz přivedla „chudáka“ malou Barušku, hrozilo mi vystěhování. Barča si ale svou úžasnou povahou brzy získala srdce všech členů domácnosti. Baruška byla typický „gaučák“, pokud to tedy znamená, že neprošla žádným speciálním výcvikem a většinu času trávila na gauči nebo na procházkách. Neznamená to ale, že bychom ji zanedbávali. Trávila s námi snad všechen volný čas, nikam se nešlo nebo nejelo bez ní, pokud to bylo jen trochu možné. Dovolená bez Barči by nebyla dovolená... Barča se stala členem rodiny a ukázala nám, jak skvělý může být život s kokrem.

V roce 2008 jsme už s manželem bydleli v rodinném domku a já usoudila, že jeden kokřík je málo. V květnu 2008 se k nám nastěhovala malá černá Uffonka (Up One‘ s Street Schönez). S Uffonkou jsme se začali účastnit prvních výstav, a protože Uffončina matka Rachelle má složeny zkoušky vloh, rozhodla jsem se jít s Uffkou i tímto směrem. Po vyhodnocení DKK a testech na prcdPRA jsme se rozhodli naši malou Uffku uchovnit.
Když jsme v únoru 2009 nečekaně přišli o naši drahou Barušku, bylo naprosto přirozené, že do smečky přibyla jiná zlatá fenka – Barcelona Nut Wish, naše druhá Barča. Výchova dvou mladých fenek sice není snadná, ale svého rozhodnutí v žádném případě nelituji.
Naše fenky jsou především členy rodiny a našimi milými průvodci na každodenních procházkách. S fenkami se aktivně účastníme výstav a věnujeme se také loveckému výcviku. Nemáme ale žádné velké výstavní ani výcvikové ambice, stačí nám, že s našimi fenkami aktivně trávíme volný čas a společné aktivity nám dělají radost. Společné úspěchy a pěkné posudky z výstav ale určitě potěší!

V červenci 2009 byla oficiálně zaregistrována CHS z Charvátské. V současné době je uchovněna jedna naše fenka Up One‘ s Street Schönez. První štěňátka plánujeme na rok 2010. Našim cílem je především odchov zdravých a povahově vyrovnaných kokříků.

návštěv :: © www.cernohubova.com 2010